19.5 C
İstanbul
KategorilerBilim KurguDark 3. Sezon / Son Döngüye Hazır Mısınız?

Dark 3. Sezon / Son Döngüye Hazır Mısınız?

Büyük gün yaklaşıyor. Dark 3. sezon için geri sayım başladı. Dark hayranları şunu iyi bilir ki Dark’ın önemli anları diye bir şey yoktur. Dark’ın tüm bölümleri ve her bir sahnesi dizinin tamamı kadar önemli. Hiçbir sahneyi çıkarıp atamazsınız. Bu nedenle tüm her şeyi baştan anlatmak boşuna ve gereksiz bir uğraş olurdu. Ben bu videoda hem kanal üzerinde yaptığım duyurunun altına gelen soruları cevaplamak hem de önceki videolarda bahsetmediğim bazı detaylardan söz etmek istiyorum bu soruları cevaplarken. Bu arada sorulan soru, soru sahibinin soru sorduğu konuya ne kadar hakim olduğunu gösterir. Nokta atışı yapan ve net sorular soran kanal takipçilerine teşekkür ediyorum.

Kayıp Çocuklar

Furkan Emre önce senin sorduğun soruyla başlamak istiyorum. Sorunda özetle; çocuk ölümlerinin ardındaki motivasyonu anlamadığını ve kayıp çocuklara ne olduğunu sormuşsun.

Çocukları Noah ve Helge kaçırıyor. Noah’nın amacı kendi zaman makinesini oluşturmak. Böylece başlangıç ve sonu tekrar oluşturabileceğini düşünüyor ve insanların çektiği acıları önlemekten bahsediyor (s1b9). Yalnız burada kritik bir nokta var ki diğer videolarda bundan bahsetmemiştim. Burada Helge’nin 1986’daki halini görüyoruz. Ancak kayıp çocuk vakaları sadece 1986’da görülmüyor. Ulrich’in kardeşinin 1986’da kaçırıldığını biliyoruz örneğin ama Erik 2019’da kaçırılıyor. Elisabeth’in sınıf arkadaşı Yasin adındaki çocuk da 2019’da kaçırılmıştı (s1b4). Yani çocukları kaçırarak zaman makinesi yapmaya çalışıyorsa farklı zamanlara gidip farklı farklı çocukları nasıl kaçırıyordu?

Farklı zamanlardaki çocukların kaçırılması Noah’nın elinde zaten bir zaman makinesi olduğunu göstermiyor mu ya da zaman makinesi varsa neden yenisini yapmaya çalışıyor?

Aslında bu sorunun en kısa cevabı şu: Bir tane zaman makinesi yok. Zaman yolcularının kullandığı çeşitli zaman makineleri var. Örneğin Claudia’da da ve ortanca Jonas’ta da birer zaman makinesi bulunuyor. Bunların dışında mağara kullanılarak da yolculuk yapılabiliyor. Diğer taraftan Adam’ın tanrı parçacığını kullanarak yaptığı yolculuklar da bulunuyor. Noah kendine ait ve Adam’dan bağımsız bir zaman makinesi yapmaya çalışıyor.

Dark 3. sezon için geri sayım başladı

Noah’nın Adam’a Sadakati Sona Eriyor

Yani Adam’a çocukluğundan beri körü körüne bağlı olan Noah belli bir zaman sonra Adam’ın arkasından iş çevirmeye başlamış. Noah’nın ona olan güveninin yıkılmasına neden olacak bir şey olmuş olmalı. Bu ikilinin yollarını ayıran olay yani kırılma noktası Noah’nın Claudia’yı öldürdükten sonra kayıp defter sayfalarını gördüğü andı (s2b3). Bu tarih 23 Haziran 1954. Noah o sayfalarda Charlotte’ın kendi kızı olduğunu gördü ve Adam’ın kendisine en baştan beri yalan söylediğini anladı. Zaten hemen sonrasında Noah, Adam’a sayfaları bulmadığını söylüyor. Yani ona doğrudan yalan söylüyor ki bu onun çocukluğundan beri ilk kez yaptığı bir şeydi. Zaten bu sahnede  Noah’ın yüzünde kızgınlık, şaşkınlık ve hayret ifadelerini aynı anda görüyoruz.

Sonuç olarak Furkan Emre özetlemek gerekirse senin sorunun cevabı şu oluyor: Kayıp çocukların kaçırılmasının ardındaki motivasyon Noah’nın Adam’a karşı duyduğu aldatılmış olmanın verdiği kızgınlık. Noah çocukları deneylerde kullanıyor. Onların ölmesini çok umursamıyor çünkü eğer makineyi icat edebilirse tüm olayların seyrini değiştirebileceğini düşünüyor.

Bu arada 1953’te kazı alanında bulunan çocuk cesetleri 2019’da kaçırılan Erik ve Yasin’e aitti.

Yazının devamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

The Continental Bölüm 2 Anlatımı | Neler Yaşandı?

0
The Continental 2. bölümde Winston, Cormac'ın (Mel Gibson) peşine düşecek ve Continental'i onun elinden alacak bir ekip kurmaya çalışıyor. Bölümde, Charon'un patronuna olan sadakati...

Ayzek ile Bir Gece | “Karaya Oturduk”

0
Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler'de 2 Arada adlı bölümde yer verdiği Metin Arıcı karakteri bu kez uzun metrajlı bir filmle karşımızda. Ahsen Eroğlu ve Nilperi...

11 Kaliteli Film Önerisi | Bu Filmleri Listene Ekle

0
İşte sizlere tam 11 tane kaliteli ve listenizde yer alması gereken film önerisi. Yazıda spoiler yer almıyor.11. Next (IMDb: 6,2): Netx, inanılmaz bir oyuncu...

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,304TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img