10.1 C
İstanbul
KategorilerDramThe Perfection (2018)- Kusursuzluğun Bedeli Çok Ağırdı

The Perfection (2018)- Kusursuzluğun Bedeli Çok Ağırdı

The Perfection (2018), Allison Williams’ın baş rolünde yer aldığı bir drama ve gerilim yapımı. Oldukça şaşırtıcı ve izleyicileri en azından birkaç kere ters köşe yapabilecek bir senaryoya sahip bu yapım Netflix’ten seyredilebiliyor.

The Perfection Konusu

Charlotte küçüklüğünden beri inanılmaz bir müzik yeteneğine sahip birisidir. Ancak annesi hastalanınca müzik okulunu bırakmak zorunda kalır. Tam 10 yıl annesine bakmak zorunda kalan Charlotte’nin yolu tekrar eski okuluna düşer. Bu sırada müzik okulunun şu an için en yetenekli öğrencisi olan Lizzie ile tanışır. Lizzie ile aralarında bir yakınlaşma başlar. Lizzie çıkmayı planladığı tatile Charlotte de davet eder. Bu ikili tatile çıkarlar ancak bu andan itibaren her ikisinin hayatı da sonsuza kadar değişecektir.

Genel İzlenimlerim (spoiler içermiyor)

Filmi seyretmeye başladığınızda bir süre sonra onun sıradanlaşmaya başladığını düşünüyorsunuz. Ancak senaryosu sizi hiç ama hiç beklemediğiniz yerlere sürüklemeye başlayınca işte o zaman yapımın hiç de düşündüğünüz gibi olmadığını anlıyorsunuz. The Perfection her yönüyle etkileyici bir senaryoya sahip… Bu nedenle filmin sonuna kadar izleyenlerin merak duygusunu canlı tutmayı başarabiliyor. Finali de oldukça etkileyici bir film. Henüz seyretmeyenlere tavsiye ediyorum.

Filmde kullanılan müzikler gerçekten çok sağlam olduğunu da not olarak düşeyim.

The Perfection – Allison Williams

Orijinal adı: The Perfection

Tür: Drama, gerilim

Süre: 1 saat 30 dakika

Ülke: Amerika

Yönetmen: Richard Shepard

Oyuncular: Allison Williams, Steven Weber, Alaina Huffman, Logan Browning

Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Charlotte Tüm Bunları Kıskandığı İçin mi Yaptı?

Hayır, Charlotte tatilde yaptıklarını Lizzie’i kıskandığı için yapmamıştı. O, müzik okulunun gerçek yüzünü biliyordu. Lizzie’in sırtında o dövmeyi gördüğü anda onun da başına neler geldiğini nasıl bir eğitimden geçtiğini, hata yaptığı zaman orada bulunanların ona tecavüz ettiklerini anlamıştı. Ancak müzik dünyasında bir yıldız gibi parladığı için Lizzie’in oradan kendi isteği ile ayrılamayacağını biliyordu. Oradan ayrılması bile Anton’un onun peşini bırakması için yeterli bir neden olmayacaktı. Onun değerini düşürmeliydi. İşte bu nedenle ona büyükannesinin ilaçlarını içirdi ve sonuç olarak Lizzie’in kendi elini kesmesini sağladı.

The Perfection – Lizzie

Charlotte Bunu Yapmakta Haklı mıydı?

Tabi ki hayır. Ancak onun hem çocukken hem de sonrasında yaşadıklarını düşününce sağlıklı düşünemediği çok açık. Amacının kendince iyi olması Lizzie’i zarar vermesini hatta onun elini kesmesine neden olmasını haklı çıkarmaz. Ancak Charlotte’nin psikolojisini de iyi anlamak gerekiyor. O kendisine henüz küçükken tecavüz edilmesine rağmen oradan kaçıp kurtulamamış. Bu inanılmaz iğrenç bir durum. Sonrasında akıl hastanesine yatmasında bunun büyük etkisi olduğu net. O bir başkasını aynı durumda görür görmez ona yardımcı olmak istiyor. Bunu normal yollardan yapamayacağı için de bu inanılmaz yollara başvuruyor. Zaten daha sonra her şeye rağmen Lizzie’in ona haklı olduğunu söylemesi, elinin kesilmesi sayesinde gözünü açabildiğini belirtmesi Charlotte’nin bu yaptıklarının boşa gitmediğini gösteriyor.

The Perfection – Final düeti

İntikam Soğuk Yenen Bir Yemektir

Lizzie ve Charlotte ikilisinin finalde yani 4. kısım olan düet bölümünde Anton’a verdikleri konser unutulmaz bir andı. Tüm film sadece bu sahne için bile seyredilebilirdi bence. Onu yaşayan bir sürüngene çevirmişler; ellerini ve kollarını keserek ağzını dikmişler. Bu korkunç görünen bir son olabilir Anton için ama hem onun hem de evdeki diğerlerinin çocuklara yaptığı iğrençlikleri düşününce Anton’un ne ektiyse onu biçtiğini söyleyebiliriz. Lizzie ve Charlotte yaptıkları sayesinde hem küçük Zhang Li’i hem de gelecekte aynı tuzağa düşecek başkalarını kurtarmış oldular.

The Perfection seyrettiğim en sıra dışı intikam ve dram filmlerinden birisi.

The Perfection – Charlotte ve Lizzie
https://sinemasayfam.com/2020/04/07/icinde-yasadigim-deri2011-robertin-aldigi-gercek-intikam-neydi/

Son Eklenenler

En Popüler

Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı- Orijin Hikayesi

0
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes- Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin (sonradan yazılan) aynı isimli ön kitabına dayanıyor ve...

Merakla Beklenen Film Paranoya’nın Çekimleri Başladı

0
Yılın merakla beklenen, iddialı filmi Paranoya sete çıktı. Onur Buldu’nun canlandırdığı Muntazam adlı bir gazetecinin paranoyası nedeniyle başına açtığı komik ve tuhaf işleri konu...

Russell Crowe’ın Yeni Filmi Sleeping Dogs

0
Russell Crowe'ın başrolünde yer aldığı; suç, gerilim ve gizem etiketlerine sahip Sleeping Dogs, alzheimer hastası olan eski bir cinayet masası dedektifinin (Russell Crowe) bir...

The Greatest Hits Filmi | Zaman Yolculuğu ve Romantizm

0
Hulu'da yayınlanan The Greatest Hits, bilim kurgu konseptine romantik bir yaklaşım getiriyor diyebiliriz. Ned Benson tarafından yazılan ve yönetilen filmde, Harriet isimli bir kadın...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img