17.9 C
İstanbul
KategorilerAnimasyonGhost in the Shell SAC_2045 : Gerçekçi ve Çekici

Ghost in the Shell SAC_2045 : Gerçekçi ve Çekici

Tam adı Ghost in the Shell SAC_2045 olan anime şimdiden Netflix’in sağlam yapımları arasında yer aldı. Toplamda 12 bölümden oluşan birinci sezonun tüm bölümleri tam olarak 24’er dakikadan oluşuyor.

Ghost In The Shell’in Konusu

Anime günümüze çok uzak olmayan bir gelecekte 2045 yılında geçiyor. Birinci bölümün hemen başında animenin geçtiği evrenin anlatımı yapılıyor. Buna göre 2042 yılında Büyük Dörtlü (büyük ülkeler kastediliyor) insanlığın iyiliği için arayış içerisindeydi. Amerikan İmparatorluğunun “1A84” kodlu yapay zekayı kullanmaya başlamıştı. Bir süre sonratüm devletler kendi çıkarlarını ön plana almaya başladı. Hızla sanayileşen savaşlar ortaya çıktı ve buna sürdürülebilir savaşlar adı verildi. Animede bu adlandırmayı sık sık duyuyoruz. 2044 yılında küresel ödeme krizi patlak verdi ve finansal kurumlar tamamen kapandı. Dolayısıyla kripto ve dijital paralar da dahil olmak üzere tüm paralar değerini yitirdi. Savaş şiddetini artırınca gelişmiş ülkelerde terör ve iç savaşlar baş gösterdi. Sürdürülebilir savaş yavaş ve emin adımlarla insanlığı kökünü kazıyordu.

İşte anime böyle bir ortamda 2045 yılında başlıyor. Bu karmaşa ortamında paralı askerlik yapan binbaşı ve onun ekibi aralarına yeni katılan bir eleman olan Stan’la birlikte güvenli bir şehri yağmacılara karşı koruma mücadelesi veriyorlar.

Shell SAC_2045 – Binbaşı

Genel İzlenimlerim

Net olarak ifade etmek gerekirse ben animeyi çok beğendim. Ghost in the Shell SAC_2045 görselliğin ön planda olduğu son derece gerçekçi çizimlerin kullanıldığı aksiyon dolu bir yapım. Yine çok beğenerek seyrettiğim Kengan Ashura gibi çizgi film tarzı bir çizim tekniği yerine insansılığın ön planda olduğu muhteşem çizimler tercih edilmiş. Karakterlerin tüm davranışları inanılmaz insansı.

Ghost in the Shell SAC_2045 çizim kalitesinin yanında kurgusal altyapı olarak da çok emek harcanmış bir yapım olarak ön plana çıkıyor. Karakterler son derece sağlam. Teknolojik gelişmelerin kullanıldığı savaş sahnelerini izlenmeye doyulmayan bir görsel şov haline getirmişler. Bu teknolojilerin ne kadar ileri düzeyde olduğunu daha ilk bölümden fark edebiliyorsunuz.

Sonuç

Sonuç olarak Ghost in the Shell SAC_2045 kesinlikle izlenmeye değer yapımlar arasında yerini aldı bile. Netflix’in animelere yaptığı yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bize de beğenerek izlemek kalıyor.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

1 Yorum

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img