Pokémon Dedektif Pikachu (2019)-Eğlenceli ve Nostaljik

Pokémon Dedektif Pikachu (2019)-Eğlenceli ve Nostaljik

Uzun zamandır beklenen ve nasıl bir film olacağı çok merak edilen Pokemon nihayet izleyiciyle buluştu. Bu yazıda film hakkındaki izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. 

Fragmanlarında da gördüğümüz gibi film artık insanların dünyasında geçmektedir; yani tamamen bir animasyon filmi değil. Konusu oldukça basit ve sıradan, seyirciyi çok şaşırtmayan sadece eğlendirmeye odaklanan bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Filmde, büyük bir pokemon antrenörü olmak için çalışan ve bu amaçla Palet kasabasından çıkarak bu hayalinin peşine düşen Ash’in ve tabi ki Pikachu’nun yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. 

Bence filmin en güzel yönlerinden birisi daha önce Pokemon’u hiç bilmeyen ve çizgi filmlerini bile izlemeyen seyircilerin bile filmi kolaylıkla anlayabilecek olması… Söylediğim gibi çok basit bir konuya ve kurguya sahip. Bu nedenle Pokomon hakkında hiç bilginiz yoksa bile rahatlıkla bu filmi seyredebilirsiniz. Aslında Pokeman çok geniş bir dünyaya sahip. Senaristler bu dünyayı sınırlayarak belki de mecburen belli yönlerini sinemaya aktarmışlar. Bu aslında seyirciler açısından olumlu bir durum. Böylece filmden çıktığınızda aklınızda kafa karışıklıkları olmadan konuyu net olarak anlayabiliyorsunuz.

Filmde Pokemonların diğer insanları gibi yaşadıkları hatta belirli işlerde çalıştıkları bir dünyayı seyrediyoruz. Karakterlerin anime görünüşlerinden çıkmaması ve o halleriyle insanların arasında yaşaması gerçekten keyifli ve seyirlik bir film oluşmasına neden olmuş. Pokemon eğlenceli vakit geçirmek için birebir film.  Henüz seyretmediyseniz sinemada sizi seyirlik, keyifli, sıkıcı olmayan güzel bir yapım sizi bekliyor; onu kaçırmayın derim.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz