I am Not Okay With This (2020) Çok Eğlenceli Bir Dizi

I am Not Okay With This (2020) – Çok Eğlenceli Bir Dizi

I am Not Okay With This, Netflix’in fantezi ve komedi soslu gençlik dizilerinden bir tanesi. Amerika yapımı bu dizinin ilk sezonu yedi bölümden oluşuyor. Bölümlerin en uzunu 28 dakika. Bu da tüm bölümleri eğer zamanınız varsa bir günde seyredebileceğiniz anlamına geliyor. 

Konusu 

Dizide okulda çok popüler olmayan sıradan bir lise öğrencisinin Sdy’in hikayesine odaklanıyor. Sdy içine kapanık sayılabilecek, asosyal sınıfına giren, dağınık ve kısa saçlı hatta biraz da erkeksi tavırlara sahip 17 yaşında bir kız öğrenci. Sdy bir gün öfkesinin tavan yaptığı bir anda çevresini fiziksel olarak etkileyebilecek bir güce sahip olduğu anlıyor. Bu gücün sınırlarını bilmese de onun oldukça etkili ve hatta tehlikeli olduğunu birkaç denemeden sonra anlar. Tabi önceleri bu sırrını kimseyle paylaşmaz ama işler onun istediği gibi gitmeyecektir. 

Dizi İzlenir mi? 

Ben bu yazıyı yazarken 7. bölüm yani son bölüm hariç tüm bölümleri seyrettim. Onu da yazı biter bitmez seyretmeyi düşünüyorum. Diziyi seyrederken eğlendim. Sdy karakterinde hiç beklemediğim bir sempatik yön bulunuyor. Bunu bölümler ilerledikçe fark ettim. Dizinin fantastik yönü bölümler ilerledikçe artıyor. Bu da diziye ayrı bir heyecan katıyor. Sdy ve annesi arasındaki sorunlar, yalnız bir kadının karşılaştığı problemler ve onların çocukları tarafında nasıl ve ne kadar anlaşılabileceği gibi detayları da çok beğendim. 

Sonuç olarak bu yapım komedi yönü bulunan fantastik soslu bir gençlik dizisi. Bu üç anahtar kelime (komedi, fantastik ve gençlik) ilginizi çekiyorsa diziyi seyredebilirsiniz. Kötü bir yapım olmadığını söyleyebilirim. Tabi ki Ragnarok, Dark, Locke-Key tarzı bir fantastik dizi beklentiniz olmamalı… 

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz